ГоловнаОстанні новини13 Липня, 2018р.
 Версія для друку

Аби зберегти врожай рятувальники проводять превентивні заходи на жнивних полях

Опубліковано: 13.07.2018, 13:26

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області закликає жителів області та суб‘єктів господарської діяльності дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання урожаю.

 

Працівники Управління ДСНС у Волинській області спільно з представниками агропромислового розвитку райдержадміністрацій області проводять роз’яснювальну роботу та інструктажі серед громадян щодо недопущення виникнення пожеж в сільськогоспугіддях. У кожному районі працівники ДСНС буквально зранку і до вечора спілкуються із селянами, комбайнерами, нагадуючи їм правила пожежної безпеки на жнивному полі. Бо, як правило, основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем тих, хто жнивує, порушення правил експлуатації комбайнів, машин та агрегатів, а також випалювання  селянами стерні на власних окремих паях. Полум’я від таких пожеж може легко перекинутись на лісові масиви, а відтак і на торф’яники. А через необережність при поводжені з вогнем чи внаслідок зумисного підпалу вже непотрібної соломи може згоріти роками нажите майно, сотні гектарів лісу чи торфу. Гасіння пожежі у полі вимагає значних матеріальних засобів і людських ресурсів. А тому, щоб подібного не трапилося на кожному комбайні, який працює в полі, має бути два вогнегасники, мітли та лопати. Це стосується не тільки великої зернозбиральної техніки, але й малогабаритних комбайнів фізичних осіб. Корпуси комбайнів мають заземлюватися металевими ланцюгами, що торкаються землі. Транспортні засоби з бензиновими двигунами внутрішнього згорання - оснащені іскрогасниками, мати справну електричну мережу, вогнегасник опломбованим та з вказаною датою перезарядки. Забороняється використовувати вогнегасники, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном технічного обслуговування.

Хлібні поля в період молочно-воскової стиглості в місцях прилягання їх до залізничних колій, шосейних та ґрунтових доріг, лісосмуг необхідно обкосити та оборати захисними смугами не менше 4 метрів завширшки. Відстань між сусідніми скиртами повинна бути не менше 20 метрів. 

 

 І пам’ятайте - за порушення правил пожежної безпеки, що призвели до пожеж на жнивних полях, передбачена сувора адміністративна відповідальність!

33.jpg22.jpg

УДСНС України у Волинській області


   
Останні новини
25 Вересня10:33 Рятувальники дбають за безпеку селян
25 Вересня09:30 Волинські рятувальники продовжують навчати школярів безпеці для їхнього майбутнього без пожеж
25 Вересня08:27 На Волині рятувальники провели виступ у трудовому колективі ТзОВ «Завод Промлит» міста Нововолинська
25 Вересня08:00 Увага! Попередження про погіршення погодних умов в Україні
23 Вересня08:54 Співробітники ДСНС закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах
23 Вересня08:51 Рятувальники нагадують малечі про правила безпеки життєдіяльності
21 Вересня15:13 У Любомльському районі рятувальники провели профілактичний рейд для недопущення виникнення пожеж у побуті
21 Вересня12:15 У Маневицькому та Локакачинському районі продовжуються відпрацювання житлового сектора щодо недопущення виникнення пожеж у побуті
21 Вересня08:40 Ратнівський район: рятувальники провели акцію «Запобігти, врятувати, допомогти»
20 Вересня11:52 На Волині рятувальники провели профілактичне відпрацювання житлового сектору
20 Вересня08:56 Горохівські рятувальники завітали до школярів
19 Вересня15:08 У Нововолинську рятувальники навчали дітей правилам пожежної безпеки
19 Вересня10:47 На Волині рятувальники провели профілактичний рейд, щоб запобігти спалюванню сухої рослинності
18 Вересня12:11 Рятувальники інформують населення про небезпеку пожеж у природних екосистемах
18 Вересня10:50 Волинські рятувальники у складі збірної України здобули ІІ місце на Чемпіонаті світу
Останні новини