ГоловнаОстанні новини13 Липня, 2018р.
 Версія для друку

Аби зберегти врожай рятувальники проводять превентивні заходи на жнивних полях

Опубліковано: 13.07.2018, 13:26

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області закликає жителів області та суб‘єктів господарської діяльності дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання урожаю.

 

Працівники Управління ДСНС у Волинській області спільно з представниками агропромислового розвитку райдержадміністрацій області проводять роз’яснювальну роботу та інструктажі серед громадян щодо недопущення виникнення пожеж в сільськогоспугіддях. У кожному районі працівники ДСНС буквально зранку і до вечора спілкуються із селянами, комбайнерами, нагадуючи їм правила пожежної безпеки на жнивному полі. Бо, як правило, основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем тих, хто жнивує, порушення правил експлуатації комбайнів, машин та агрегатів, а також випалювання  селянами стерні на власних окремих паях. Полум’я від таких пожеж може легко перекинутись на лісові масиви, а відтак і на торф’яники. А через необережність при поводжені з вогнем чи внаслідок зумисного підпалу вже непотрібної соломи може згоріти роками нажите майно, сотні гектарів лісу чи торфу. Гасіння пожежі у полі вимагає значних матеріальних засобів і людських ресурсів. А тому, щоб подібного не трапилося на кожному комбайні, який працює в полі, має бути два вогнегасники, мітли та лопати. Це стосується не тільки великої зернозбиральної техніки, але й малогабаритних комбайнів фізичних осіб. Корпуси комбайнів мають заземлюватися металевими ланцюгами, що торкаються землі. Транспортні засоби з бензиновими двигунами внутрішнього згорання - оснащені іскрогасниками, мати справну електричну мережу, вогнегасник опломбованим та з вказаною датою перезарядки. Забороняється використовувати вогнегасники, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном технічного обслуговування.

Хлібні поля в період молочно-воскової стиглості в місцях прилягання їх до залізничних колій, шосейних та ґрунтових доріг, лісосмуг необхідно обкосити та оборати захисними смугами не менше 4 метрів завширшки. Відстань між сусідніми скиртами повинна бути не менше 20 метрів. 

 

 І пам’ятайте - за порушення правил пожежної безпеки, що призвели до пожеж на жнивних полях, передбачена сувора адміністративна відповідальність!

33.jpg22.jpg

УДСНС України у Волинській області


   
Останні новини
20 Липня13:35 У волинській «Лісовій казці» малята знають головне гасло рятувальників - «Запобігти. Врятувати. Допомогти!»
19 Липня15:52 У Нововолинську рятувальники провели профілактичне відпрацювання житлового сектору
19 Липня15:01 В Іваничівському районі рятувальники нагадали відвідувачам рекреаційних зон вимоги безпеки, актуальні для літнього періоду
19 Липня11:44 У Маневицькому районі рятувальники поінформували населення, як запобігти пожежам у літній період
18 Липня15:16 У Володимирі-Волинському працівники ДСНС нагадали містянам правила пожежної безпеки у побуті
18 Липня10:52 На Волині працівники ДСНС проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед сільського населення для недопущення вогню в домівки громадян
18 Липня10:12 У Камінь-Каширському районі рятувальники провели заняття з безпеки життєдіяльності у християнському підлітковому таборі
17 Липня13:10 Увага! Попередження про зміну гідрологічної ситуації на водоймах країни
17 Липня10:09 Офіційний веб-сайт Держслужби з надзвичайних ситуацій очолив рейтинг інформаційної прозорості
16 Липня15:43 У Турійському районі рятувальники нагадали громадянам про фактори ризику виникнення пожеж в екосистемах
16 Липня15:16 У Любешівському районі рятувальники пильнували за безпекою учасників міжнародного фестивалю з екстремального водного туризму «Поліська регата»
16 Липня15:06 На Горохівщині рятувальники нагадали населенню вимоги безпеки, актуальні для літнього періоду
13 Липня15:30 Рятувальники ДСНС закликають українців дбати про безпеку дітей
13 Липня13:26 Аби зберегти врожай рятувальники проводять превентивні заходи на жнивних полях
13 Липня13:21 У Рожищенському районі рятувальники продовжують контролювати зернозбиральну кампанію
Останні новини